Галерия

1-ви Ноември

Денят на народните будители е общобългарски празник, ознаменуващ делото на българските просветители, книжовници, революционери и свети будители на възраждащия се национален дух, стремеж към образование и книжовност.

Първи ноември е повод да преклоним глава пред всички знайни и незнайни будители и просветители, пред тяхната вечна памет и велико дело.

22.Х – 26.Х.2018 год., Национална седмица на четенето

На 03.Х.2018 година,беседи по БДП „Познаваме ли правилата за движение на пешеходците“

Днес ,17.09.2018 г. , тържествено се откри новата учебна 2018/2019 година в нашето училище.
Гости на първия учебен ден бяха: инж. Десислава Тодорова – Кмет на Община Борован, Наташа Димитрова – Директор на ЦПЛР ,,Маша Белмустакова“ – Борован, Венетка Велева – отдел ,,Закрила на детето“ към ДСП – Бяла Слатина и Ивка Лазарова – Управител на ЦНСТ „Цветко Сълковски“ – Борован.
Тържествен водосвет отслужи отец Галин от Врачанската митрополия.
Поздравителни слова към учениците, учителите и родителите поднесоха инж. Десислава Тодорова – Кмет на Община Борован и госпожа Нели Найчова – Директор на училището, които честитиха новата учебна година на всички ученици и учители, като им пожелаха здраве, дръзновение и творчески успехи .
Със стихове, песни и танци нашите учениците изразиха вълнението си от настъпването на новата учебна година.
С питка и мед, по стара традиция , посрещнахме и малките първокласници.